Adoleshenti fiton 1 milion dollarë me biletën e lotarisë që mori si dhuratë për ditëlindje

schedule14:20 - 11 Prill, 2023

schedule 14:20 - 11 Prill, 2023

Një adoleshent nga Kalifornia fitoi 1 milion dollar me anë të një bilete llotarie që mori si dhuratë për ditëlindjen e 18-të. Kjo pasi ai doli të ishte një fitues i çmimit kryesor.

Kaleb Heng u tha zyrtarëve të Lotarisë së Kalifornisë se gjyshja e tij i dha atij biletën e gërvishtjes me emrin “Dhurata e përsosur” si dhuratë në ditëlindjen e tij të 18-të, ditën e parë që u lejua ligjërisht të luante llotarinë.

“Mamaja ime po më shtynte të shkoja për peshkim dhe gjatë rrugës e gërvishta. Na u desh të tërhiqnim. Ishte një milion dollarë dhe unë nuk kisha ende as një letërnjoftim,” tha Heng. “Ne u kthyem dhe shkuam në shtëpi sepse më duhej të merrja një letërnjoftim para se të mund të merrja biletën.”

Fituesi shtoi se paratë e tij të çmimit do të shkojnë për të paguar kolegjin dhe për të bërë investime për të ardhmen.

“Jam shumë i emocionuar! Sigurisht që nuk e prisja,” tha Heng./abcnews.al