Abissnet Superiore të premten në fushë, dy dilema prej stadiumeve

schedule17:02 - 29 Nëntor, 2021

schedule 17:02 - 29 Nëntor, 2021

E premtja rikthen futbollin në vend, pasi luhen dy takimet e para të javës së 11-të të Abissnet Superiore.

FSHF ka programuar të luhen Laçi-Dinamo dhe Teuta-Vllaznia, dy ndeshje mjaft të forta mes skuadrave që duan minimumi kupat e Europës.

Të dielën Kastrioti pret Kukësin, ndërsa Egnatia do kthesën kundër Tiranës së vendit të parë. Partizani-Skënderbeu është takimi tjetër i kësaj jave.

Për këtë ndeshje dhe për përballjen Teuta-Vllaznia ende nuk ka zyrtarisht njoftime për stadiumet ku zhvillohen ndeshjet. Në varësi të tyre do të jenë edhe oraret e ndeshjeve. / abcnews.al