A vuani nga dhimbja e kokës? Limoni do t’ju japë zgjidhjen

schedule15:20 - 10 Dhjetor, 2021

schedule 15:20 - 10 Dhjetor, 2021

Nëse vuani nga dhimbja e kokës dhe migrena, atëherë është më mirë t’i drejtoheni një zgjidhjeje natyrale dhe të shëndetshme sesa të merrni pilula dhe ilaçe të tjera anti-inflamatore që nuk janë më të mirat për trupin tonë.

Limoni do të ofronte zgjidhje dhe jo nëse ju pini, por nëse ju vendosni atë në kokën tuaj. Përveç kësaj, limon mund të përdoret për të shpëlarë njollat.

Provoni zgjidhjen e mëposhtme

Prisni një limon në feta, shtrihuni dhe vendoseni në ballë. Do të çliroheni menjëherë nga shqetësimi intensiv.

Humbni deri në 1 kg në ditë me dietën me limon

Një dietë e përbërë nga limon do t’ju ndihmojë të humbni peshë në baza ditore dhe do të arrini të merrni trupin që keni dëshiruar gjithmonë. Duke përdorur recetën e përshkruar më poshtë në kombinim me një dietë të shëndetshme do të mund të humbni peshë shumë shpejt, pothuajse 1 kg në ditë.

Kjo pije do të pastrojë trupin tuaj nga toksinat që grumbullohen çdo ditë në trupin tuaj dhe do të forcojë sistemin tuaj imunitar.

Trupi ynë humbet vitaminën C çdo ditë dhe kjo është një nga mënyrat më të shëndetshme për ta rimbushur atë.

Adhuruesit e Beyonce-s tregojnë interes të veçantë për këtë dietë pasi ajo e bëri vetë për të humbur 38 kilogramë pas lindjes./abcnews.al