A është Basha mbas Alibeajt? Baçi: Berisha do ta ketë shumë të vështirë t’i bëjë të gjithë bashkë pas këtyre akuzave

schedule21:49 - 7 Tetor, 2022

schedule 21:49 - 7 Tetor, 2022

Analisti Agim Baçi, i ftuar në emisionin “log.” në Abc të gazetarit Endri Xhafo,. Ka komentuar situatën politike në PD para zgjedhjeve lokale.

I pyetur nga moderatori Xhafo se a qëndron Lulzim Basha mbas Enkelejd Alibejat, pas deklaratave të këtij të fundit se grupimi i tij do të dalë me kandidatë më vete në zgjedhje, Baçi tha se këto akuza të Berishës po thellojnë përçarjen.

Sipas tij Berisha do ta ketë shumë të vështirë për t’i bërë të gjithë bashkë pas akuzave dhe baltës që ka hedhur.

Pjesë nga biseda:

Xhafo: Është Basha mbas Alibeajt?

Baçi: Të kam thënë në këtë studio që Berisha e ka të pamundur të mbledhë e të fusë shejtanin që ka nxjerrë nga shishja, me gjithë ato akuza. Ka një dëshirë të madhe të mazhorancës që vendimi

Xhafo: Po nëse e jep çfarë ndryshon?

Baçi: Dhe po e njohu çafër do bëjë një muaj para zgjedhjeve. Kjo tërkuzë e madhe thjeshtë i ka dhënë mundësi banalitetit në PD.

Xhafo: Po të jepej sot çfarë do bëjë?

Baçi: Do i jepte zgjidhje.

/Abcnews.al/