A e dini se…? Këta njerëz gjetën diçka të papritur në botë

schedule22:27 - 20 Dhjetor, 2021

schedule 22:27 - 20 Dhjetor, 2021

Secili prej nesh përjetoi një pikë kthese në jetën tonë kur bëmë një zbulim që ndante jetën tonë në periudha “para” dhe “pas”. Shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm se bota dhe objektet e përditshme mund të fshehin shumë mistere. Dhe, duke kaluar nëpër lajmet tona të mediave sociale, mund të mësojmë disa gjëra interesante dhe emocionuese praktikisht gabimisht.

#1. A e dini se bërja e një banjë me flluska ndihmon për të mbajtur temperaturën e ujit konsistente?

#2. A e dini se deodoranti ka aftësinë të ndryshojë ngjyrën me kalimin e kohës?

#3. Sa vjeç ishit kur zbuluat se pjesa e butë e një stilolapsi mund të përdoret si majë shkruese?

#4. “Kam zbuluar sot se Daniel Radcliffe, i cili portretizon Harry Potter në serialin Harry Potter, ka një alergji ndaj syzeve të tij.”

#5. Kur zbuluat këtë, çfarë moshe ishit?

#6. Paketat e xhel silicë nuk janë të dëmshme, siç rezulton. Meqenëse janë një rrezik mbytjeje, ato janë etiketuar “mos konsumoni”.

#7. “Kohët e fundit zbulova se dritarja e furrës mund të pastrohet. Për të, ka një hapje unike.”

#8. “Vetëm tani kam zbuluar se si duken luspat e peshkaqenëve.”

#9. “Kohët e fundit kam zbuluar se Lego tani përfshin një mjet. Ne kishim vetëm thonjtë dhe dhëmbët kur isha i ri.”

/abcnews.al