A doni të ndryshoni ngjyrën e flokëve? Kriteret për të gjetur nuancën ideale për ju

schedule20:28 - 14 Tetor, 2021

schedule 20:28 - 14 Tetor, 2021

Siç kemi thënë, vjeshta për shumicën prej nesh është një muaj i ndryshimeve me më të zakonshmet në lidhje me pamjen e flokëve tanë. Pra, pavarësisht se cilës kategori ngjyrash i përkasim, bjonde, brune, kafe, një rinovim në ngjyrën e flokëve tanë duket si ndryshimi ideal. Por si e dimë se cila është nuanca e duhur për ne?

Mund të jetë e vërtetë që nuk ka rregulla në ndryshimet dhe ne të gjithë kemi lirinë të eksperimentojmë me çdo ngjyrë të mundshme që na bie në sy, por është gjithmonë e rëndësishme, para se të bëjmë zgjedhjen tonë, të flasim me ekspertin e flokëve të cilit i besojmë si ai e di më së miri se cili është toni i ngjyrës që na përshtatet.

Sidoqoftë, ka disa kritere të tjera që mund të na ndihmojnë të gjejmë hijen e përsosur për ne.

Ngjyra natyrale e flokëve tanë

Para një ndryshimi të tillë është e nevojshme të merret parasysh ngjyra jonë natyrore, pasi kjo do të jetë baza për hijen e re. Në këtë pikë duhet t’ju ​​themi se është mirë të shmangni ngjyrat krejtësisht të kundërta nga baza juaj. Prandaj, nuk rekomandohet kalimi nga një nuancë bjonde në një ngjyrë të zezë ose anasjelltas, pasi ekziston një rrezik domethënës për të shkaktuar dëme të mëdha në flokët tanë./abcnews.al