A do të rinovojë në shtator Xavi?

schedule19:12 - 23 Gusht, 2023

schedule 19:12 - 23 Gusht, 2023

Sipas Sport, Barcelona do të finalizojë negociatat për një kontratë të re me Xavin sapo të mbyllet merkato verore (1 shtator).

Pritet që spanjolli të vazhdojë marrëveshjen me klubin deri në verën e vitit 2026.

Barcelona do të rrisë edhe pagën e trajnerit. Për momentin, Xavi merr 5 milionë euro në vit, por sipas zërave, paga e tij e re do të jetë dyfish më e madhe.

Më parë u raportua se Xavi dëshiron një pagë neto vjetore prej 12 milionë euro.

Vini re se Xavi është në krye të Barcelonës që nga nëntori i vitit 2021. Ai mori dy trofe me klubin: La Liga dhe Superkupën e Spanjës. /G.D abcnews.al/