9 gjërat që çdo mashkull duhet të ketë në zyrën e tij

schedule15:59 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 15:59 - 3 Dhjetor, 2022

Meqenëse pjesën më të madhe të ditës e kaloni në tavolinën tuaj, këtu është një listë e gjërave që do të ishin të dobishme t’i keni gjithmonë me vete.

Pra, nëse doni të punoni më me efikasitet, mos nguroni të keni me vete këto produkte:

Uji

Nuk duhet të mungojë kurrë në zyrën tuaj për të qëndruar të hidratuar. Duke qenë se ju duhet të konsumoni 8-9 gota ujë në ditë, me një shishe uji gjithmonë pranë jush, do t’ia arrini qëllimit.

Ndihma e parë

Vendosni në një sirtar disa ilaçe bazë që do t’ju ndihmojnë në momentin e vështirë. Për dhimbje koke, dhimbje dhëmbi dhe çdo dhimbje tjetër të papritur që mund të shfaqet gjatë ditës.

Rroba

Ngjarje të ndryshme apo takime të rëndësishme lindin gjatë ditës. Ndaj mos harroni të keni gjithmonë në zyrën tuaj një set tjetër që mund ta vishni lehtësisht pa e rrudhur.

Kufje

Në mënyrë që të përqendroheni në atë që po bëni dhe të bllokoni çdo tingull shpërqendrues, kufjet janë thelbësore në zyrë.

Snacks të shëndetshme

Për efikasitet më të mirë, sigurohuni që të keni me vete ushqime të ndryshme si fruta, arra, bajame. Nëse vendi juaj i punës ka frigorifer, mund të keni përbërës të tjerë për vaktet që do t’i japin shtytjen e nevojshme energjisë suaj.

Para cash

Shumicën e blerjeve mund t’i bëni me kartë, por paratë e gatshme janë gjithmonë të nevojshme, ndaj është mirë që gjithmonë t’i keni disa në një nga sirtarët që përdorni në zyrën tuaj.

Stilolaps dhe fletore

Ju mund ta përdorni kompjuterin gjatë gjithë kohës, por një stilolaps dhe një fletore janë gjithmonë të nevojshme për telefonata dhe shënime të ndryshme, edhe pse nuk mund t’i konsideroni të nevojshme.

Karikues

Sa herë ju ka mbaruar bateria dhe kërkoni një karikues kur nuk keni dikë me vete? Dhe sa të tjera ndodh që asnjë koleg nuk duhet t’ju japë që të qëndroni me celularin të fikur?

Deodorant

Vetëm për shkak se jeni në zyrë për orë të gjata, nuk mjafton vetëm të lani duart. Deodoranti dhe kolonja do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë dhe të freskët./abcnews.al