Zyrtare: Douglas Costa huazohet në Brazil, Juventusi publikon detajet

schedule21:54 - 21 Maj, 2021

schedule 21:54 - 21 Maj, 2021

Juventusi ka huazuar sulmuesi anësor, Douglas Costa. Braziliani nuk u ble nga Bayern Munich dhe duhet të kthehej te bardhezinjtë, pasi është nën kontratë me ta.

Gjithsesi në Torino e kanë gjetur zgjidhjen dhe e kanë huazuar te Gremio, falas, duke kursyer pagën që duhet t’i jepnin sulmuesit.

“Douglas Costa ka nënshkruar zyrtarisht për Gremio, me formulën e huazimit falas nga Juventusi. Anësori brazilian, i cili u bashkua me Juventusin në vitin 2014 dhe kaloi sezonin e shkuar te Bayern Munich, do të veshë fanellën e skuadrës nga Porto Alegre deri më 30 qershor 2022”, njofton Juventusi. /abcnews.al