8 njerëz gjenialë krijuan vepra të jashtëzakonshme arti nga materialet e dorës së dytë

schedule14:46 - 8 Tetor, 2021

schedule 14:46 - 8 Tetor, 2021

Është e mundur që përbërësit për idetë tuaja të shkëlqyera të jenë para jush!  Një argëtim i ri mund të jetë i shtrenjtë, por këto krijime tregojnë se nuk ka pse të jetë.

Shpresojmë që këto artikuj mund t’ju frymëzojnë për të krijuar diçka tuajin, ose ndoshta fakti që ato duken të këndshme do t’ju bëjë të ndiheni më mirë!

#1 “Gjeta pëlhurën me shije frutash dhe zgjodha këtë javë të vishem si një qumështore e bukur verore.”

#2 “Nga një çarçaf i vjetër krijova një gjerdan të ndashëm.”

#3 “Një pompë uji e vjetër, një kovë dhe një fuçi avioni më ndërtuan një burim uji diellor dhe mbjellës.”

#4 “Nga xhinse të hedhura  ndërtova xhaketën e xhinsit. Jam krenar për këtë! ”

#5 “Kam bërë  kuletën me dorezat e bejsbollit të cilësisë së mirë dhe kam zgjedhur të përdor mbetjet.”

#6 “Unë krijova një gomar të vjetër xhakete leshi.”

#7 “Skulptura e kokës së drerit e ndërtuar nga pjesë automobilësh të hedhur dhe pajisje të çuditshme.”

#8 “Për të bërë gota bimore duke përdorur kallëpe alumini të kthyer nga kapakët e shisheve të qumështit.”

# “Kam bërë një fustan nga gjethet në kopshtin tim. Ose ishte ose u takonte të gjithëve; dukej për të ardhur keq që ata do të treteshin ”.

/abcnews.al