6 ushqime që mund të konsumoni pas datës së skadencës

schedule21:00 - 19 Dhjetor, 2021

schedule 21:00 - 19 Dhjetor, 2021

Gjithnjë e më shumë, ne po përpiqemi të reduktojmë ushqimet tona. Sigurisht, jo gjithmonë ia dalim dhe përfundojmë duke e lënë bukën e javës së kaluar të prishet. Edhe kur të arrijë në atë pikë, ne nuk kemi zgjidhje tjetër veçse ta hedhim atë.

Por pa e ditur, ne shpesh hedhim ushqime që janë ende të ngrënshme. Është koha për t’i hedhur një sy asaj që vërtet ia vlen të hidhet në koshin e plehrave.

Produkte të freskëta

Në përgjithësi, të gjitha produktet e freskëta të qumështit mund t’i konsumoni brenda një muaji pas datës së skadencës. Kosi është i ngrënshëm deri në tre muaj pas datës së skadencës. Për mishin, ky nuk është rasti. Por mishi i thatë mund të ruhet deri në dy javë pas datës së skadencës.

Vezët

Është mirë që vezët të ruhen në frigorifer, pasi i ftohti i mban ato të ngrënshme për rreth dy javë. Nëse e bardha e vezës është rozë ose jeshile, atëherë është koha ta hidhni. Nëse nuk jeni të sigurt, mund ta kontrolloni: vendosni vezën në një gotë me ujë të ftohtë. Nëse qëndron në fund, atëherë është mirë, është i freskët. Por nëse del në sipërfaqe, nuk është më i freskët dhe është më mirë ta hidhni.

Mjaltë, sheqer dhe kripë

Mjalti, sheqeri dhe kripa janë ushqime që mund të qëndrojnë në raftin tuaj për gjithë jetën, madje edhe për breza. Ju mund të kurseni sasi të mëdha pa pasur nevojë të shqetësoheni për mbarimin.

Çokollatë, oriz, makarona dhe thjerrëza

Këto ushqime janë të gjitha të ngrënshme vite pas datës së skadencës. Duke qenë se këto janë ushqime të thata, nuk ka rrezik për myk. Çokollata është ende e mirë edhe dy vjet pas datës së skadencës.

Djathë

Djathi është në thelb myk. Mund ta hani pa problem edhe nëse merr pak ngjyrë jeshile. Nëse kjo ju shqetëson, thjesht prisni copat e gjelbra dhe hani pjesën tjetër. Është e vështirë të besohet, por djathi është edhe më i mirë nëse është pak i vjetër!

Ushqim të konservuar

Për sa kohë ku kanaçe nuk është e fryrë dhe përmbajtja e saj nuk ka erë të keqe, ju mund të hani përmbajtjen e saj. qofshin ato sardele apo fasule! Edhe pse ushqimet e konservuara nuk janë gjithmonë më të shëndetshmet, kërkoni produkte të freskëta të ruajtura në kavanoza qelqi.

Si rregull i përgjithshëm, besojini hundës! Era dhe shija e ushqimit mund të na paralajmërojë për ushqimet e prishura. Nëse nuhatni, shijoni ose shihni myk jeshil në ushqimin tuaj dhe nuk jeni të sigurt, më mirë mos e rrezikoni./abcnews.al