6 të paprekshmit e Xavit që nuk do t’i dërgojë kurrë në stol

schedule17:28 - 23 Shtator, 2022

schedule 17:28 - 23 Shtator, 2022

Në sezonin e ri tashmë janë zhvilluar tetë ndeshje zyrtare, që do të thotë se mund të nxjerrim disa përfundime për Barcelonën e Xavit.

Së pari, katalanasit do të luajnë kryesisht me formacionin 4-3-3.

Së dyti, janë gjashtë lojtarë në skuadër që Xavi nuk ka gjasa të vendosë t’i lërë në stol pa arsye serioze, shkruan abcnews.al.

Gjashtëshja e paprekshme e Xavit:

 

Ter Stegen. Portieri gjerman ka qenë në fushë për çdo minutë të çdo ndeshje të Barcelonës këtë sezon.

Pedri. Mesfushori ka startuar në shtatë nga tetë ndeshjet e Barçës dhe është paraqitur në të gjitha ndeshjet e katalanasve.

Ousmane Dembele. Francezi tani duket se është lojtari më kreativ te Blaugrana, ai thjesht nuk mund të dërgohet te rezervat.

Robert Lewandowski. Sulmuesi polak fjalë për fjalë po shënon gola për Barçën. Duket se është bërë për skuadrën e Xavit.

Ronald Araujo. Mbrojtësi uruguaian është një pengesë e padepërtueshme për kundërshtarët. Muri i dytë pas Ter Stegenit.

Jules Kunde. Francezi mund të luajë edhe më mirë në krahun e djathtë se Araujo. Ai është i mirë edhe si qendërmbrojtës. Shkathtësia e Kundes e bën atë një lojtar të paçmuar në skuadrën e Xavi. Vetëm lëndimi mund të pengojë. Në ndeshjen e Francës, ai u largua nga fusha në minutën e 23-të të takimit për shkak të lëndimit. /G.D abcnews.al/

Xavi e quajti arsyen e humbjes së "Barcelonës" në ndeshjen me "Bayern": Barcelona :: Futbolli në dailysports.net