5 palë këpucët më të rehatshme për t’u veshur në zyrë

schedule16:35 - 6 Janar, 2022

schedule 16:35 - 6 Janar, 2022

Kthimi në zyrë pas pushimeve ngre gjithashtu një pyetje të rëndësishme: çfarë këpucësh do të veshim për të pushuar këmbët nga këpucët e festave? Sigurisht, kjo është një pyetje që na shqetëson vazhdimisht për veshjet e përditshme në zyrë, sepse ajo që na duhet gjatë punës është të mos ndihemi rehat me rrobat dhe këpucët që veshim. Në të njëjtën kohë, dëshira për stil shpesh na bën të pyesim se cilat palë këpucë mund të jenë ato që nuk do të duken si një kontradiktë në një veshje vetëm sepse janë të rehatshme.

Moda është kujdesur të ofrojë zgjidhje për çdo gjë dhe të bëjë komoditetin, me trendin e saj më të fortë. Sidomos për look -et e zyrës, ka lloje këpucësh që mund të shërbejnë në mënyrë ideale kombinimin e rehatisë dhe stilit  dhe të bëhen “kategoritë” kryesore në gardërobën tuaj nga të cilat do të mund të zgjidhni çdo ditë se cilat këpucë të vendosni në zyrë.

1- Çizme me takë të ulët 

Çizmet me taka të larta mund të duken më femërore dhe të shtojnë… pikë në gjatësinë tuaj, por me saktësi matematikore në një moment këmbët tuaja do të lodhen. Një palë çizme ose çizme me taka të ulëta, qofshin  me takë bllok, është përgjigjja ideale për ” çfarë këpucësh duhet të vesh nëse puna ime kërkon vrap dhe qëndrim gjatë gjithë ditës? ”

2- Loafers 

Për dekada me radhë, femrat kanë gjetur palën perfekte për ta kombinuar me veshjen e tyre profesionale. Në të vërtetë, kanë pasur një sukses të madh të fundit dhe pretendojnë një vend të përhershëm, te veshjet e grave, në çdo moshë.

3- Mary Janes 

Mary Janes, këpucë që mund të jetë shumë e rehatshme dhe të qëndrueshme në këmbë, edhe zakonisht vijnë në versione të ndryshme që përshtaten. Mund t’i kombinoni me funde dhe fustane për një efekt më shumë femëror.

4- Taka bllok 

Përveçse një palë këpucë jashtëzakonisht moderne, është edhe zgjidhja më komode për të kandiduar në takime nga mëngjesi në mbrëmje.

5- Atlete 

Të vendosësh nëse do të veshësh atlete në zyrë, për sa kohë që nuk ndalohet nga kodi i veshjes nuk duhet të jetë e vështirë. Këpucët gjithashtu kanë shumë transformime përvojë gjatë viteve dhe ju me siguri do të gjeni çifte për paraqitjet në zyrë. /abcnews.al