5 mënyra për t’u bërë edhe më të dëshirueshëm

schedule21:48 - 28 Shtator, 2021

schedule 21:48 - 28 Shtator, 2021

Sepse gjithmonë ka vend për  përmirësim. Edhe në këtë rast ne kemi një seri këshillash seksi që mund të funksionojnë pavarësisht nga statusi i marrëdhënies tuaj. Nuk ka rëndësi nëse ju dhe partneri juaj keni qenë së bashku për pesë vjet ose në muajin e parë të marrëdhënies. Hidhini një sy dhe provoni atë që ju përshtatet më së miri.

Bëhuni të pavarur

Kur themi të pavarur, nënkuptojmë të hani çfarë të doni (pavarësisht nëse i pëlqen shokut tuaj të mirë), të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar, të dilni me miqtë tuaj për drekë dhe të vazhdoni të merrni pjesë në të gjitha hobet tuaja të preferuara.

“Një grua e pavarur është më tërheqëse për një burrë sepse mund ta bëjë atë të pyesë se ajo mund të jetojë pa të,” tha menaxherja e përmbajtjes romantike Samantha Moss për Cosmopolitan. “Lëreni të ndiejë se ju pëlqen të dilni me të, por ju ende keni jetën tuaj për të jetuar në të njëjtën kohë.”

Luaj gjatë dërgimit të mesazheve

Pak e qartë, por jo gjithmonë e shfrytëzuar. Sexting është një ndryshues i plotë i lojës dhe nuk duhet të jetë i vështirë. Ju mund të filloni duke nënkuptuar se e dëshironi atë, sugjeron trajneri i intimitetit Ro Sanchez, pronar i markës së mirëqenies seksuale. Edhe nëse vërtet dëshironi të rrisni shanset tuaja për ta bërë atë të dëshirojë për ju, “dërgojini atij një foto seksi ndërsa është në punë,” sugjeron Sanchez.

Mbani gjërat misterioze … të paktën për një kohë

Njeriu është një eksplorues nga natyra. Sa më pak që di, aq më shumë dëshiron të dijë. Kjo është arsyeja pse ju ngjallni kuriozitetin e tij kur nuk zbuloni mendimet tuaja të brendshme në fillim. Padyshim që i thoni atij nëse keni një ditë të keqe dhe mendoni se duhet t’i ndani gjërat me të, por mos kini frikë të jeni diku pak misterioz.

Jepini atij surpriza

Dije se njerëzit që thonë se nuk u pëlqejnë surprizat në të vërtetë i pëlqejnë. Edhe për burrat në veçanti, edhe më shumë. Shumëllojshmëria është absolutisht e nevojshme për të mbajtur interesin. Pra, nëse bëni një lëvizje të re në lojën tuaj seksuale, jo vetëm që do të jetë e dobishme për ju, por ndjenja e së resë do ta aktivizojë atë.

Bëni ndryshime të vogla për rezultate të shkëlqyera

“Burrat vërejnë ndryshimet dramatike në pamjen e tyre dhe tërhiqen prej tyre,” tha psikologia Lori Buckley për Cosmopolitan. “Shtimi i të riut do ta mbajë dëshirën e tij për ju të fortë.”

Sidoqoftë, ekziston një detaj: Nëse doni të tërheqni interesin e tij të menjëhershëm, ndryshimi duhet të jetë i dukshëm. “Për të aktivizuar dëshirën e tij, duhet të ketë një largim nga pamja juaj e përditshme,” thotë David Buss, autor i Evolucionit të Dëshirës. Ndoshta bëni një pushim nga rutina juaj e xhinseve dhe shfaquni me një mini. Vishni një pal taka më të larta, ose përdorni sutjena për një ditë dhe vishni një bluzë zbuluese./abcnews.al