4 vite nga tragjedia e urës “Morandi”, Genoa dhe Sampdoria homazhe 43 viktimave

schedule15:20 - 14 Gusht, 2022

schedule 15:20 - 14 Gusht, 2022

Katër vite më parë një tragjedi tronditi qytetin e Genoa-s.

Më 14 gusht të vitit 2018, në orën 11:36, u shemb ura “Morandi” duke marrë me vete 43 viktima të pafajshme. Genoa dhe Sampdoria sot gjithashtu kanë kujtuar ngjarjen me nga një postim në rrjetet e tyre sociale.

Postimet e tyre u publikuan fiks në orën kur ndodhi ngjarja tragjedike./ h.ll/abcnews.al