4 viktima dhe 219 raste me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

schedule16:51 - 5 Gusht, 2021

schedule 16:51 - 5 Gusht, 2021

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka realizuar 4, 713 teste, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 219 persona.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se katër pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se 30 pacientë janë shëruar.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i personave që kanë humbur jetën nga Covid-19 ka arritur në 5, 501./abcnews.al/