3 arsyet kryesore pse meshkujt braktisin vajzat e mira

schedule23:51 - 11 Janar, 2021

schedule 23:51 - 11 Janar, 2021

Kur themi për dikë se është vajzë e mirë, nënkuptojmë se ajo korrespondon plotësisht me llojin e vajzave të miratuara nga shoqëria, të cilat janë të kujdesshme dhe të këndshme dhe binden. Më poshtë ne do ju tregojmë se kush janë tre arsyet kryesore pse burrat i braktisin këto lloje vajzash.

1. Burrat zakonisht tregojnë se ndihen nën presion me “vajzat perfekte”. Vajzat e mira e dinë që janë perfekte dhe presin që të gjithë përreth të jenë të tillë, gjithashtu. Bree nga Shtëpiaket e Dëshpëruara është shembulli tipik i një gruaje të përsosur që është shumë kërkuese ndaj burrit të saj. Mos u bëj si Bree.

2. Ju nuk jeni partnerë, por konkurrentë në marrëdhënien tuaj. Sa herë që një vajzë “e mirë” ka të drejtë, ajo sigurohet që burri i saj të dijë që ai nuk ka të drejtë. Nuk ka mbështetje në partneritete të tilla. Kjo është një arsye tjetër pse burrat largohen.

3. Arsyeja e tretë është se burrat zakonisht nuk ndihen të dashur dhe të respektuar në marrëdhëniet me një “vajzë të mirë”. Kjo i bën ata të tradhtojnë partnerin e tyre femër dhe përfundimisht t’i lënë ato. Kjo arsye në të vërtetë lidhet me të dytën. Kur gratë fitojnë në diçka, ato fillojnë të mos i respektojnë burrat e tyre./e.b-abcnews.al