299 viktima dhe mbi 11 mijë raste me Covid-19 në Itali

schedule17:33 - 24 Janar, 2021

schedule 17:33 - 24 Janar, 2021

299 persona kanë humbur jetën këtë të dielë në Itali.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë regjistruar 11,696 raste të reja me Covid, nga 216, 211 teste të realizuara.

Numri i pacientëve që kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë sipas Ministrisë është 85,461 viktima.

Ndërkohë rajoni me numrin më të lartë të rasteve vijon të jetë Lombardia me 1,375 të prekur, ndjekur nga Emilia Romagna me 1,208 të prekur, Campania me 1,069 dhe Lazio me 1,056 raste të raportuara me koronavovirus.

/abcnews.al/