20 yjet më të vlefshëm që do ta shohin nga TV Kupën e Botës

schedule16:19 - 30 Mars, 2022

schedule 16:19 - 30 Mars, 2022

Yjet italianë nuk do të jenë të vetmit që nuk do të paraqiten në Kupën e Botës 2022, pasi do të ketë shumë të tjerë nga Evropa, Azia dhe Afrika që nuk do të jenë në Kupën e Botës “Katar 2022” në nëntor.

Më poshtë keni 20 yjet që do ta shohin në TV Botërorin.

1.Erling Haaland (Norvegji) – 150 milionë euro
2.Mohamed Salah (Egjipt) – 100 milionë euro
3.Nicolo Barella (Itali) – 70 milionë euro
4.Federico Chiesa (Itali) – 70 milionë euro
5.Gianluigi Donnarumma (Itali) – 65 milionë euro
6.Milan Skriniar (Sllovaki) – 65 milionë euro
7.Victor Osimhen (Nigeri) – 60 milionë euro
8.Alessandro Bastoni (Itali) – 60 milionë euro
9.Jan Oblak (Slloveni) – 60 milionë euro
10.Wilfred Ndidi (Nigeri) – 60 milionë euro
11.Marco Verratti (Itali) – 55 milionë euro
12.David Alaba (Austri) – 55 milionë euro
13.Luis Diaz (Kolumbi) – 45 milionë euro
14.Caglar Soyuncu (Turqi) – 45 milionë euro
15.Franck Kessie (Bregu i Fildishtë) – 45 milionë euro
16.Lorenzo Pellegrini (Itali) – 45 milionë euro
17.Tomas Soucek (Çeki) – 45 milionë euro
18.Jorginho (Itali) – 45 milionë euro
19.Martin Odegaard (Norvegji) – 40 milionë euro
20.Edmond Tapsoba (Burkina Faso) – 40 milionë euro.