106-vjeçarja kërkon për ditëlindje 1 kamarier të zhveshur, e bija e surprizon dhe ia sjell vetëm me përparëse

schedule15:19 - 11 Gusht, 2022

schedule 15:19 - 11 Gusht, 2022

Një stërgjyshe 106-vjeçare nuk e priste dhuratën e ditëlindjes së vajzës së saj teksa ajo festoi me një kamarier të zhveshur.

Siç raporton NYP, Norah Shaw kishte kërkuar një burrë të pashëm për ditëlindjen e saj dhe kështu vajza e saj i plotësoi dëshirën dhe kamerieri pothuajse i zhveshur u shfaq në festë.

“Isha shumë i tronditur kur ajo u kthye sepse nuk kishte veshur të brendshme. Ishte shumë argëtuese”, ka thënë celebruesi.

Kamarieri 32-vjeçar mbante vetëm një përparëse dhe papjon teksa shërbente sanduiçe dhe pije.

“Edi ishte i gjatë, kishte sy të bukur dhe ishte shumë tërheqës. Ai nuk kishte fare qime në gjoks, gjë që më befasoi. Nuk kam parë kurrë diçka të tillë”, tha Norah Shaw.

Ai ka lindur në vitin 1916 dhe ka 3 fëmijë, 7 nipër e mbesa dhe 6 stërnipër.

Norah lindi më 6 gusht 1916 në Mançester dhe e mori punën e saj të parë kur mbushi 15 vjeç. Ajo u martua me Harry Shaw në vitin 1939 dhe patën tre fëmijë së bashku. Ajo gjithashtu ka shtatë nipër e mbesa dhe gjashtë stërnipër.

Pas vdekjes së burrit të saj, ajo nuk u martua më kurrë, sepse, siç zbuloi vajza e saj Gill, ajo “nuk donte t’i lante çorapet e askujt”.

Vajza e saj thotë se Norah pëlqen të thur dhe të jetë rreth njerëzve. “Dhe edhe sot, ajo është pak argëtuese dhe flirte. Ajo është pak e pafytyrë, ka një vezullim në sy dhe është gjithmonë e buzëqeshur”, shtoi vajza e saj.

Nora ka përjetuar shumë ngjarje që përfshijnë dy luftëra botërore dhe pandemi globale. Ajo tha se organizoi një festë të mrekullueshme, por nuk pranoi të zbulonte çelësin e jetëgjatësisë./abcnews.al