101, 99, 96 dhe 93 vjeçe, katër motrat me një moshë të kombinuar fitojnë rekordin Guinness

schedule20:45 - 26 Shtator, 2022

schedule 20:45 - 26 Shtator, 2022

Një kuartet motrash me origjinë nga Wisconsin me një moshë të kombinuar prej 389 vjeç iu dha Rekordi Botëror Guinness për moshën më të lartë të kombinuar prej katër vëllezërve e motrave të gjallë.

Arlowene Johnson Overskei, 101 vjeç; Marcene Johnson Scully, 99 vjeç; Doris Johnson Gaudineer, 96 vjeç; dhe Jewell Johnson Beck, 93, iu dha titulli kur Rekordet Botërore të Guinness verifikuan moshën e tyre të përbashkët prej 389 vjeç e 197 ditë që nga 22 gushti.

Motrat morën rekordin nga familja Goebel, e cila u verifikua se kishin një moshë të kombinuar prej më shumë se 383 vjet më parë këtë vit.

“Ne jemi ende duke jetuar, dhe kjo është diçka për të festuar”, i tha Gaudineer Madison Daily Leader./abcnews.al