10 viktima dhe 11 të plagosur nga rrëshqitja e dherave në Kolumbi

schedule08:44 - 3 Nëntor, 2021

schedule 08:44 - 3 Nëntor, 2021

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dherave për shkak të shirave të dendur në Kolumbi. Forcat e kërkim-shpëtimit arritën të shpëtonin 9 persona. Dy të plagosur janë në gjendje të rëndë ndërsa 11 rezultojnë të zhdukur.

Ndërkohë momentalisht janë pezulluar kërkimet për gjetjen e  tyre derisa të përmirësohet moti./abcnews.al