10 lloje meshkujsh që do të takoni këtë verë

schedule15:57 - 5 Korrik, 2022

schedule 15:57 - 5 Korrik, 2022

Një tjetër verë ka ardhur dhe ju jeni duke bërë gati valixhet për pushimet me shoqërinë tuaj plot pritshmëri, apo jo? Shpresoni që dashuria që do të takoni në ishullin/fshatin/qytetin europian ku do të shkoni do të bëhet pjesë e rëndësishme e jetës suaj.

E vërteta është se në pushimet tuaja do të takoni lloje të ndryshme meshkujsh. Ne mblodhëm 10 nga më të mundshmit. A do të jetë ndonjë prej tyre ai që kërkoni?

VENDASI

Atë do ta takoni në vendet më pak turistike, pasi vendasit e destinacioneve turistike zhduken në verë. Me të do të zbuloni vendet më të fshehura dhe më të bukura të zonës dhe ai do t’ju çojë në më të mirat!

BARISTI

Lidhja e përjetshme e vajzave. Ai është djali pas lokalit që do t’ju tregojë shaka, shaka, do t’ju trajtojë me të qeshura, etj. Me të patjetër do të kaloni një natë të nxehtë!

DJ

Alternativa e barmanit. Nëse jeni më shumë adhurues i muzikës, preferoni disk dhe nëse ndodh që të kaloni verën së bashku, sigurisht që do të jetë plot me zbulime të reja muzikore dhe koncerte në natyrë.

TURISTI (VERSIONI I PARË)

Ata janë atje për të njëjtën arsye që jeni. Ndoshta me një kompani të ngjashme. Do të takoheni në një nga lokalet e njohura të zonës dhe nëse jeni të destinuar… dashuria do të vazhdojë në qytet!

TURISTI (VERSIONI I DYTË)

Ai është atje për të njëjtën arsye si ju…vetëm ai ka ardhur nga një vend tjetër, flet një gjuhë tjetër dhe ka një kulturë tjetër. Kjo ju emocionon dhe e bën historinë tuaj të dashurisë edhe më romantike. Sigurisht, këto histori kanë një fund të keq, por ia vlen të jetosh një herë!

MUZIKANTI

Është ai që e mban kitarën kudo dhe në plazh rreth zjarrit jeton momentin e tij, duke kënduar  Scorpions, Kansas dhe Lavrenti Machairitsa.

PROFESORI I SURFERIT

Është ai që “djeg” gjithë plazhin. Trup në formë, buzëqeshje e shndritshme, lëkurë e nxirë dhe flokë të gjatë të çrregullt disi. Vështirë për t’u afruar, por zakonisht i sjellshëm dhe një djalë i mirë.

PROFESORI I JOGËS

Ai është zakonisht atje me ndonjë grup joga dhe është një instruktor i seminarit të meditimit të natyrës. Ai do t’ju bindë me fjalët e tij filozofike, qetësinë dhe stilin e tij.

AVENTURIERËT

Ai udhëton ose vetëm ose me një grup të huajsh. Ai është aty për të bërë ngjitje malore, shëtitje, kanoe, kërcim me bunge dhe çdo gjë tjetër që zona ka për të ofruar. Ai nuk mund të ulet në një vend, por patjetër që do të kaloni një kohë të mirë me të.

KARRIERISTI

Ai punon për një kompani shumëkombëshe dhe ndodhet në zonë për punë. Nuk do ta takoni në det, por në tinder ose në barin e hotelit duke pirë vetëm./abcnews.al