10 gabimet që bëjnë të gjithë meshkujt me veshjet

schedule15:51 - 16 Nëntor, 2021

schedule 15:51 - 16 Nëntor, 2021

Zotërinj, pamja e bukur është në duart tuaja! Rrobat dhe aksesorët e markave nuk mjaftojnë për t’ju bërë të dukeni me stil. Ajo që ka vërtet rëndësi është mënyra se si i vishni ato.

Këtu janë 10 gabimet që bëni në stilim dhe duhet t’i shmangni patjetër:

Pantallona

Shmangni pantallonat, të cilat janë të lirshme në fund dhe mbulojnë këpucët tuaja. Ky stil duket i modës së vjetër, i lëmuar dhe prish pamjen e këpucëve tuaja.

Numri lart ose numri poshtë

Shumë herë ne zgjedhim numrin L në vend të M që është madhësia jonë. Zgjidhni numrin e duhur për ju dhe nëse diçka nuk vlen për ju, ndryshoni atë.

Zgjedhja e një kostumi

Ngjyra, aplikimi dhe materiali janë shumë të rëndësishme. Edhe nëse keni një kostum të gatshëm, merrni atë që ju përshtatet.

Këmishë në gjatësinë e duhur

Këmisha zyrtare duhet të përshtatet brenda. Gjatësia e saj në përgjithësi duhet të jetë midis mesit të zinxhirit dhe pikës fundore.

Hije

Vishni nuancat që i përshtaten fytyrës tuaj. Merrni parasysh madhësinë dhe formën e fytyrës tuaj kur zgjidhni një nuancë. Ju mund të zgjidhni ngjyrën e zgjedhjes suaj.

Dekolte V

Varet nga lloji i trupit tuaj, moti dhe rasti në të cilin e vishni. Në përgjithësi, bluzat me jakë V duhet të shmangen.

Kravatë e gabuar

Kjo varet nga lloji i trupit tuaj. Kravatat shumë të mëdha janë të modës së vjetër. E hollë ose e ngushtë nuk duket mirë. Zgjidhni atë të duhurin ose jo fare.

Bluzë e zhubrosur

Do t’ju duhen vetëm pesë minuta. Hekurosni rrobat tuaja!

Vishni shumë ngjyra

Ne nuk jetojmë në vitin 1970. Kombinoni ngjyrat në mënyrë korrekte në varësi të personalitetit dhe rastit tuaj.

Këpucë të gabuara

Nuk e keni idenë se sa shumë ju dhembin sytë të tjerëve kur ju shohin duke veshur këpucë që nuk ju përshtaten ose që nuk ju përshtaten rastit.

/abcnews.al