Zgjidhet portieri më i mirë, nuk ka asnjë surprizë

21:09 | 02/12/201921:090

Pasi De Ligt fitoi çmimin si talenti më i mirë, është zgjedhur dhe portieri më i mirë. Surpriza nuk ka pasur dhe fitues është shpallur gardiani i Liverpool, Alisson Becker.

Gjiganti brazilian fitoi Champions League me Liverpoolin, si dhe u rendit i dyti në Premier League, vetëm një pikë më pak se Manchester City. Këtë sezon, Alisson po ndihmon Liverpoolin të ruajë kreun në Premier League, ku pas 14 ndeshjesh, kanë marrë 14 fitore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono