Varësia nga selfiet, modelja rrëzohet nga shkëmbi teksa shkrepte foton

22:02 | 13/01/202022:020

Modelja 21 vjeçare, Madalyn Davis ra nga një shkëmb në Sidnei mëngjesin e së dielës dhe për pasojë ka humbur jetën.

Madalyn Davis po festonte me shoqërinë në plazhin Diamond kur gjatë orëve të para të mëngjesit, ata vendosën të ngjiteshin në një shkëmb rreth 30 metra për të shkrepur disa foto.

Modelja u mbështet në një gardh, por fatkeqësisht ajo nuk mundi të mbajë ekuilibrin e më pas u rrëzua.

Trupi i pajetë i saj u gjet në det nga autoritetet 4 orë pas ngjarjes.

Nuk është hera e parë që në këtë vend humbasin jetën turistë të ndryshëm. Të gjithë përpiqen të shkrepin foto për shkak të pamjes në atë vend.

Në muajin gusht të vitit të kaluar, një 27 vjeçare u rrëzua nga shkëmbi ku edhe humbi jetën. Dëshmitarë okularë deklaruan për autoritetet se po shkrepte foto në momentin e incidentit.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono