Spiropali: Lulzim aman ndërro pllakën e gramafonit

13:05 | 16/07/201913:050

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, reagoi në rrjetet sociale pas deklaratave të Bashës këtë të martë. Spiropali i bën thirrje Bashës dhe Metës që të harrojnë 30 Qershorin sepse sipas saj po kalon edhe Qershori i 2021-shit.

“Lulzim aman ndërro pllakën e gramafonit se s’dëgjohet më as ajo kënga monotone, po veç gërvishtjet e pllakës! Ndërroje atë dreq pllake dhe harroje 30 qershorin bashkë me Baba Xhiken se po të ikën edhe qershori 2021”, shkruan Spiropali.

Ndërkohë kreu i opozitës Lulzim Basha u takua në mëngjes me Presidentin Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat Basha tha se bisedoi me të për zgjedhjet e 13 Tetorit. Ndër të tjera ai theksoi se pas zgjedhjeve të 30 Qershorit, opozita është konfirmuar si mazhoranca e re politike./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono