Solskjaer befason: Arbitri ishte njeriu i ndeshjes!

20:49 | 20/10/201920:490

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka thënë pas barazimit 1-1 ndaj Liverpool se gjyqtari kryesor i takimit, Martin Atkinson, ishte njeriu i ndeshjes. Sipas tij, gjyqtari anglez e arbitroi këtë sfidë në mënyrë të përkryer, ashtu siç duhet arbitruar një derbi:

“Jemi të zhgënjyer vetëm për rezultatin, mund të merrnin më shumë. Tifozët ishin të shkëlqyer, ndihmuan shumë skuadrën në këtë moment të vështirë. Zbatuam shumë mirë planin tonë dhe neutralizuam thuajse çdo aksion të Liverpoolit. Nuk mbaj mend që De Gea të ketë bërë ndonjë pritje shpëtimtare. Kishim vetëm një moment pasigurie dhe u ndëshkuam.

Meritonim më shumë? Patjetër, por treguam shenja përmirësimi dhe kjo gjë na jep shumë besim. Mund të zgjedh disa lojtarë si më të mirët në fushë, por më i miri them se ishte gjyqtari. E mbajti ndeshjen në mënyrë të shkëlqyer, ashtu siç duhet arbitruar një derbi”, përfundoi Solskjaer./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono