VIDEO/ Shkonin në shkollë, makina përplas 3 nxënëse në Lushnje

09:05 | 24/01/202009:050

Një aksident ka ndodhur në Lushnje, por fatmirësisht pa pasoja për jetën. Nga informacionet paraprake mësohet se makina ka përplasur tre nxënëse të gjimnazit.

Ato ishin duke shkuar në shkollë, në fshatin Allkaj dhe teksa kalonin rrugën janë goditur nga automjeti tip volkswagen.

Vajzat kanë pësuar dëme të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes për të zbuluar shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 08:20, në fshatin Allkaj të Lushnjes, pranë një shkolle të mesme, shtetasi R.Ç, 33 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Golf”, ka lënduar lehtë 3 nxënëse të kësaj shkolle pa asnjë rrezik për jetën.

Eshtë shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al

*Pamje nga vendi i ngjarjes


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono