Reja: E kishim mbyllur rinovimin, ja plani im me Shqipërinë

22:18 | 09/12/201922:180

Edoardo Reja është i ftuari special në emisionin “Pressing” në Abc News. Trajneri italian ka konfirmuar vazhdimin e bashkëpunimit me FSHF-në.  “E kishim mbyllur 20 ditë më parë. Sot u takuam për të projektuar të ardhmen tonë, jo vetëm për pjesën teknike, por edhe për pjesën tjetër të stafit. Kemi folur për të ardhmen e përbashkët”.

“Më përpara nuk mund të isha. Është e rëndësishme të jesh nga fillimi. E kam marrë ekipin kur ishte projektuar. Bëmë disa ndeshej të mira, në Islandë dhe Turqi. I vetmi defekt ishte në ndeshjen me Andorrën, pasi po mendonim për Francën. E marr unë përsipër, pasi nuk e motivova skuadrën si duhet”.

“Nuk mund ta them se do të ishim në Europian, nëse do të isha që në fillim. Nuk ka asnjëherë siguri në fillim. Ka gjithmonë pikëpyetje. Për mënyrën se si punuam gjatë kësaj periudhe, skuadra reagoi pozitivisht. Djemtë kishin entuziazëm kur vinin në kombëtare. Kemi luajtur mirë dhe kemi shënuar gola”.

“Në këtë moment, do të jetë pak e vështirë. Në kualifikueset e Botërorit, ka skuadra shumë të forta. Duhet të flas me presidentin dhe të përgatitemi sa më mirë për Europianin e pas katër viteve. Në këtë pikëpamje, duhet të përmirësohemi edhe më shumë, që të punojmë sa më mirë. Ky ishte diskutimi që kemi bërë me presidentin, të shikojmë të ardhmen që kemi, me të rinjtë U-17, U-19. Të shikojmë të rinjtë për të ardhmen. Kjo është ideja për të cilën folëm sot”.

“Duhet të bëjmë edhe më mirë. Duhet qëndrueshmëri dhe të jemi inteligjent. Nga ana mentale, nga ana psikologjike, duhet të përmirësohemi. Kam folur me djemtë dhe kanë nisur ta kuptojnë çfarë duam. Ndaj kemi nisur të përmirësohemi. Me Moldavinë shënuam, jemi paraqitur mirë. Jemi përmirësuar dhe tani do të shohim për lojtarë të tjerë që të përfshihen në grup”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono