Reagon PD: Arrestimi i Rrajës dy muaj me vonesë

16:04 | 30/09/201816:040

Për Partinë Demokratike, arrestimi i djalit të deputetit socialist Rexhep Rraja dy muaj pas akuzave të viktimës, është tregues i qartë se vemendja e Edi Ramës dhe prokurorisë së kapur prej tij ka qënë për mbrojtjen e përdhunuesit dhe deputetëve të tij të përfshirë në krim. Ky arrestim, theksojnë demokratët, erdhi vetëm pas bërjes publik të rastit nga nënkomisar Emiljano Nuhu, duke provuar vërtetësinë e dëshmisë së tij.

Gjithsesi kjo për selinë blu nuk mbyll këtu skandalin e përfshirjes direkte të disa prej pushtetarevë më të lartë të vendit në krimin e mbulimit dhe torturimit të vajzës nga djali i deputetit të Ramës pasi së bashku me të, thekson deklarata e partisë Demokratike, duhet të ishin edhe Rrahman Rraja, Taulant Balla, Artur Bushi dhe shefat e komisariateve që gjatë këtyre muajve mbajtën anën e kriminelit dhe jo të vajzës së dhunuar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono