Rast i veçantë nga Serie A, VAR-i dhe penalltia: Ç’ndodh me kartonin e sulmuesit?

16:43 | 09/12/201916:430

Milan arriti fitoren e dytë radhazi në transfertë dhe puna e Stefano Piolit po fillon të japë efekt. Kuqezinjtë mposhtën 2-3 ekipin e Bologna dhe tifozët shpresojnë që kriza të ketë marrë fund njëherë e mirë. Një episod interesant u regjistrua në minutat e fundit të ndeshjes.

Miqtë po fitonin 1-3 dhe Bologna protestoi fort për një penallti. Arbitri kryesor e cilësoi të rregullt ndërhyrjen e Theo Hernandez kundër Orsolinit, teksa ndëshkoi me karton të verdhë për protesta Federico Santander, sulmuesin vendas. Më pas ndërhyri VAR-i dhe pamjet ishin të qarta: penallti për Bologna.

Po sulmuesi paraguaian? Protestat e tij ishin të drejta, por kartoni nuk iu hoq. Arbitri e shënoi në bllokun e tij dhe diçka e tillë ka dalë edhe në sajtin zyrtar të Ligës Italiane të Futbollit. Një situatë që duhet zgjidhur, edhe pse, për momentin, kartoni i verdhë nuk ka ndonjë vlerë të madh për sulmuesin e ekipit të Mihajlovic. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono