Partizani reagon pas akuzave për dhunë kundër Skënderbeut

19:33 | 02/02/201919:330

Partizani ka reaguar pas aludimeve se ishin tifozët e tij që shkaktuan dhunë ndaj lojtarëve të Skënderbeut në Fushë Krujë. Klubi kryeqytetas ka dalë me deklaratë zyrtare, ku ka hedhur poshtë këto pretendime.

“Është e vërtetë, – shkruhet në deklaratë, – se klubi ynë ka tifozë në të gjithë Shqipërinë, por tifozët tanë janë më korrektët nëpër stadiume. Nuk e kuptojmë sesi lojtari Neziri I Kastriotit ka arritur të identifikojë agresorët e sulmit ndaj lojtarëve të Skënderbeut”.

Partizani e dënoi incidentin në Fushë Krujë dhe theksoi se ngjarje të tilla nuk duhet të cënojnë aktorët e lojës së futbollit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono