Orët shqiptare të Ceferin, dekoratë nga Meta dhe vizitë në muze

19:57 | 17/11/201919:570

Aleksandër Ceferin ka bërë një minitur sot në kryeqytet, teksa ka takuar kryeministrin Edi Rama, ka vizituar “Shtëpinë e Futbollit” dhe më pas ka qenë në Presidencë, ku është vlerësuar me një çmim nga ana e kreut të shtetit, Ilir Meta.

“Për kontributin e çmuar dhe angazhimin e tij personal, në mbështetje të zhvillimit cilësor të futbollit në Shqipëri, pata kënaqësinë të vlerësoja sot Presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin, me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, simbolin e krenarisë tonë kombëtare që përcaktoi rrugëtimin dhe identitetin europian të Shqipërisë dhe të shqiptarëve”, shkruhet në postimin e bërë në faqen zyrtare të presidentit Meta.

Ceferin sot ka vizituar edhe muzeun e kombëtares shqiptare, që është ndërtuar në “Air Albania Stadium”. FSHF ka publikuar edhe pamjet nga vizita e kreut të UEFA-s. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono