Nuk ka lezet për mua…: Haradinaj reagon pas problemeve me ngritjen e qeverisë

09:00 | 21/01/202009:000

Kryeministri Ramush Haradinaj, i cili që nga koha kur u ftua nga Gjyakata Speciale, po rri si kryetar qeverie në dorëheqje, thotë se nuk e ka të lehtë të qëndroj në këtë pozitë.haradinaj

Ai thotë se fajtor për këtë s’është ai, por mosformimi i qeverisë nga VV dhe LDK.

“S’është lezet për mu si kryeministër në dorëheqje me ardhë në qeveri. Ja kam kthy vendimin sovranit, s’është mirë për qytetarin, për zhvillimin ekonomik, për temat e tjera të rëndësishme”, ka deklaruar ai për Insajderin.

Haradinaj ndërkaq ka thënë se nëse formohet qeveria “Kurti”, ajo do të jetë një zhgënjim për qytetarët.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono