Meta pret delegacionin e përfaqësuesve të senatit dhe Kongresit Amerikan

11:40 | 28/05/201911:400

Presidenti Ilir Meta priti në një vizitë zyrtare një delegacion me përfaqësues të stafeve drejtuese të Senatit dhe Kongresit Amerikan, si dhe këshillit të atlantikut, kryesuar nga Damon Wilson. Pasi i njohu ata me situatën aktuale në vend duke vënë theksin tek rëndësia e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe SHBA-së, Meta ka diskutuar me delegacionin amerikan mbi zgjidhjen e krizës së brendshme, zbatimin e reformës në drejtësi duke u mbështetur në parashikimet Kushtetuese si dhe për rolin që Shqipëria ka në rajon si faktor kyç për stabilitetin. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono