Meta në Opinion: Për Unazën e Madhe duhet dialog

10:32 | 30/11/201810:320

Për projektin e Unazës së Madhe, Presidenti i Republikës Ilir Meta u shpreh mbrëmë gjatë një intervistë me gazetarin Blendi Fevziu për emsionin “Opinion” se duhet të këtë dialog dhe transparencë mes qytetarëve dhe autoriteteve. Sipas tij, dialogu është i domosdoshëm aq më tepër kur bëhet fjalë për një vepër publike, që është në interes të publikut të gjerë, por njëkohësisht edhe kur bëhet fjalë edhe për pronën apo për investimet e qindra familjeve.

Presidenti Meta tha gjithashtu se ka kërkuar transparencë të plotë për gjithçka që ka të bëjë me zbatimin e këtij projekti, me të gjitha fazat dhe etapat e miratimit të tij dhe me të drejtat e banorëve, të cilat cenohen për shkak të këtij projekti./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono