Merkato e Superiores, sa shumë lëvizje të programuara

08:21 | 24/12/201908:210

Superiorja është ndalur, ndërkohë që disa prej klubeve të elitës së futbollit shqiptar po programojnë afrimet. Laçi është një prej skuadrave që është boshatisur më së shumti dhe në listën e objektivave të tyre janë futbollistë.

Donald Rapo dhe Realdo Fili të Luftëtarit janë vënë në shënjestër. I pari, sipas asaj që raportoj “Panorama Sport”, ka një gjyq me gjirokastritët dhe pretendon se klubi i detyrohet atij rreth 20 mijë euro. Nga ana tjetër sulmuesi ka qenë në orbitën e kurbinasve edhe më parë dhe tashmë lakohet sërish si opsion.

Kukësi do të ketë pak lëvizje. Verilindorët mund të humbasin një prej sulmuesve të rinj, dardanin Mirlind Daku. I huazuar nga Osijek, ai nuk ka pasur shumë hapësira në skuadrën e drejtuar nga Shpëtim Duro. Kështu largimi është një mundësi që ai të shkojë në një ekip ku të luajë dhe të rritet.

Edhe në Korçë pritet të ketë lëvizje. Një nga lojtarët që thuhet se mund të bashkohet me Skënderbeun është Eni Imami, i cili do të gjente atje Marvin Turtullin, me të cilin kaq qenë shok skuadre te Tirana. Aktualisht ai është pjesë e bardhebluve, por me largimin e trajnerit Ardian Mema ka humbur formacionin dhe largimi është një mundësi reale./ abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono