Mavraj pëson 3 në shtëpi, humbasin edhe Paqarada e Halimi

16:31 | 29/09/201916:310

E diele negative për Mërgim Mavrajn dhe dyshen e Kosovës: Paqarada e Halimi. Mbrojtësi i kombëtares u aktivizua si titullar për Greuther Furth, që u mposht në shtëpi 0-3 përballë Holstein Kiel.

Ndeshje për t’u harruar për Mavrajn dhe shokët e tij, të cilët humbën një shans për t’u afruar me kreun e Bundesliga 2. Disfatë kanë pësuar edhe dyshja dardane e Sandhausen, që humbi 2-0 në transfertë kundër St Pauli.

Leart Paqarada u aktivizua si titullar dhe u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e parë, ndërsa Besar Halimi zëvendësoi Turpitz në minutën e 72-të. Sandhausen u largua me zero pikë nga kjo ndeshje dhe renditet në vend të shtatë me 11 pikë.

Zero pikë mori edhe Valdet Rama në Bundesliga 3. Meppen u befasua 1-2 nga Uerdingen në shtëpi. Ish-sulmuesi i Kukësit u aktivizua gjatë gjithë ndeshjes, por nuk ia doli të evitonte humbjen e ekipit të tij. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono