Kundërpërgjigja e Guerrils: Këtu sundon ngjyra e kuqe!

19:37 | 11/12/201919:370

Partizani dhe Tirana përplasen në derbin e kryeqytetit ditën e premte, në “Air Albania Stadium”. Edhe pse duhen edhe disa ditë nga starti i këtij takimi, rivaliteti mes dy tifozerive në rrjetet sociale sa vjen dhe bëhet edhe më i madh.

Fillimisht, ishin “Tirona Fanatics” ata që ngacmuan rivalët e qytetit, ndërsa pak çaste më parë, ka ardhur dhe reagimi nga “Ultrasit Guerils”, të cilët kanë shkruar një kundërpërgjigje të tyre në rrjetet sociale.

“Sërish, përgjithmonë, vetëm e kuqja! Sundues në qytet, sundues në fushë, sundues në tribuna, sundues në këto troje!

Krenarë për atë që jemi sepse ne s’jemi si askush e askush nuk është si UG!

Partizani rikthehet në “Qemal Stafën” tonë të premten në orën 19:00. Bëhuni gati për një fitore të madhe, të gjithë në stadium për Legjendën!/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono