Kapen 4 vetë në Tiranë

13:22 | 29/04/201913:220

Katër persona u arrestuan dhe 10 të tjerë po hetohen në gjendje të lire nga Policia e Tiranës, pasi akuzohen se shpërndanin lëndë narkotike në doza të vogla, në afërsi të shkollave të kryeqytetit.

Gjatë kontrolleve janë sekuestruar doza kokainë, kanabis, shiringa me lëndë narkotike heroinë, peshore elektronike e sende të tjera, që shërbenin për shitje në doza të vogla të drogave të forta.

Policia thekson se grupi u zbulua gjatë kontrolleve të fundit, të kryera në lokale, automjete dhe ambiente të ndryshme në  kryeqytet, ku fokusi kryesor ishin monitorimi i shkollave 9-vjeçare dhe të mesme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono