Ish-ministri britanik: Referendumi i ri për Brexit do i zemëronte njerëzit

20:04 | 02/03/201920:040

Një referendum i ri për Brexit do të ngjallte shumë zemërim të britanikët. Deklarata është bërë nga Boris Johnson, një nga propozuesit e daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Europian, i cili ka kritikuar dhe ata që i cilëson si bastardë që drejtojnë Europën. Ish-ministri i Jashtëm britanik u shpreh se nuk e mendonte si të mundur një referendum të dytë për Brexit.

“Mendoj se zemërimi i popullit të zhgënjyer do ishte shumë i fortë”, theksoi ai./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono