Inter tenton edhe Lukaku

23:59 | 06/06/201923:590

Skuadra e Interit ka mbyllur marrëveshjen me mesfushorin Nikola Barela dhe sulmuesin Edin Xheko. Objektiv i zikaltërve është edhe lojtari i Manchester United, Lukaku.

Në shtëpinë zikaltër janë optimist se do të ndërtojnë një skuadër të denjë për të rivalizuar me Juventusin në edicionin e ardhshëm. Inter ka mbyllur marrëveshjen me dy lojtarë të cilët aktivizohen në Serie A. I pari është mesfushori Nicola Barella, i cili ka qenë nën vëzhgimin e skuadrës së Juventusit. Inter ka arritur akordin me skuadrën e Kaljarit për shifrën e 45 mln eurove nga të cilat 30 do të paguhen me këste ndërkohe në diferencën do të përfshihet dy lojtarë të akademisë së klubit zikaltër. Futbollisti pritet të nënshkruajë një kontrate 4 vjeçare me një pagë prej 2.5 mln euro në sezon.

Mësohet se Inter ka gjetur akordin edhe me sulmuesin e Romës Edin Dzeko. Shtatlarti boshnjak duket se e ka mbyllur aventurën e tij me skuadrën e Romës ku ka zhvilluar paraqitje mjaft të mira për disa sezone me radhë.

Ëndrra e madhe e trajnerit të Interit Antonio Konte është sulmuesi i Manchetse United, Romelu Lukaku. Shtatlarti belg nuk është titullar tek skuadra e trajnerit Solskjaer por skuadra angleze kërkon jo me pak se 70 mln euro. Një shifër e vështirë për t’u paguar nga skuadra italiane. Zikaltërit kanë ofruar në shkëmbim Mauro Ikardin, por kjo strategji është refuzuar nga drejtuesit e skuadrës së Manchester United./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono