Ibrahimovic i paarritshëm, tentohet Moise Kean i Everton

12:55 | 10/12/201912:550

Zlatan Ibrahimovic ka dy ekipe në mendje për të ardhmen: Milan ose Napoli. Sulmuesi duhet të zgjedhë mes shtëpisë dhe një klubi ku mund të fitojë sërish. Bologna ka rënë përfundimisht si piste dhe janë drejtuesit e këtij klubi që e kanë pranuar diçka të tillë.

Të ndodhur para një fakti, ata kanë nisur të mendojnë për një tjetër sulmues. E duan që në janar dhe emri në listën e objektivave është ai i Moise Kean, i cili në Angli me Everton nuk ka pasur shumë hapësira.

Dëshira e Kean është për të luajtur dhe së fundmi zbulohet se Bologna ka bërë një kërkesë për huazimin e sulmuesit, i cili spikati vjet me Juventusin dhe për arsye financiare u shit në Premier League më pas. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono