Francë/Macron, 71% e qytetarëve nuk e mbështesin

15:53 | 11/09/201815:530

Nuk ndalet më rënia e lirë e Emmanuel Macron në sondazhet e popullaritetit. Një studim i ri, i publikuar së fundi, tregon që presidenti francez ka zbritur me 12 pikë krahasuar me një sondazh të njëjtë të kryer në fund të qershorit. Tashmë 71% e francezëve shprehin një opinion negativ lidhur me shefin e pallatit Elize.

Ndërsa Macron vijon me rënien e lirë, Nicolas Hulot, ministri i Ekologjisë i dorëhequr, jo vetëm që qëndron politikani më popullor në Francë, por ka fituar dhe 13 pikë pas largimit nga qeveria. Kjo rënie e Macron vjen për shkak të politikave të tij dhe reformave në sistemin e punës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono