18 tetori

polici-aksidenti-1280x703.jpg
nev ila17:46 | 27/10/2019

Aksidentohet një polic në Lushnje. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e gjimnazit “18- tetori”, ndërsa punonjësi i policisë Qani Çela, ka qenë duke kaluar nga njëri krah i rrugës në tjetrin. Çela ka qenë jashtë orarit të punës në momentin e aksidentit.

Ai u përplas nga një mjet tip “Toyota” e cila drejtohej nga një femër. Polici është dërguar menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al

KRONIKE-META-PAS-VENECIAS-ABCM5T2.mpg_snapshot_00.58-1280x720.jpg
ent ela20:51 | 11/09/2019

Pas takimeve të Komisionit të Venecias, Presidenti i Republikës doli përpara mediave duke thënë se do të qëndrojë në zyrë deri në ditën e fundit të mandatit. Ilir Meta komentoi me skepticizën deklaratat e PS-PD për shanse për të hapur negociatat në 18 tetor, dhe shtoi se nëse kjo do të ndodhë, ai do të dekorojë Edi Ramën.

Pas takimit me delegacionin e Venecias që erdhi në Tiranë për të mbledhur të dhëna mbi shkarkimin e tij, Ilir Meta është i bindur se do të qëndrojë në zyrë deri në ditën e fundit të mandatit. SINK

Debatin politik në vend, dëshiron ta spostojë diku tjetër.

Vetë distancohet nga sjelljet qeveritare.

Jo pak i habitur është Ilir Meta nga deklarimet optimiste jo vetëm të Ramës, por edhe të Bashës për hapjen e negociatave.

Kreu i shtetit nuk i kursen ironitë, kur thotë se në 30 qershor fituan të gjithë.

Dhe në këtë proces, është gati t’i japë Edi Ramës  gjithçka ka në dorë.

Sfida presidenciale ngel e hapur, deri në 18 tetor kur Kësghilli Evropian do të japë verdiktin e tij për çeljen e negociatave me Shqipërinë. /ABC news Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono