Elozhet e Gattusos: Të rrallë lojtarët si Hysaj, ka shtatë vite që luan kështu

17:41 | 17/01/202017:410

Napoli siguroi një fitore të thjeshtë në mesjavë përballë Perugias (2-0) dhe u kualifikua në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Ekipi i Gattusos do të tentojë të njëjtën gjë nesër përballë Fiorentinës në “San Paolo”, duel që nis në orën 20:45.

Trajneri i Napolit është ndalur te Elseid Hysaj në konferencën e tij për shtyp. Shkodrani ka rifituar postin e titullarit dhe po aktivizohet në krahun e djathtë të mbrojtjes në skemën 4-3-3 të Gattusos.

Kalabrezi flet fjalë pozitive për kapitenin e kombëtares shqiptare dhe konfirmon besimin që ka ndaj tij. “Në këtë moment, Hysaj e interpreton rolin e tij si pak lojtarë të tjerë. Ka shtatë vite që luan në mbrojtjen me katër lojtarë dhe po paraqitet shumë mirë“, thekson trajneri i Napolit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono