Medvedev dhe gjithë ministrat japin dorëheqjen nga drejtimi i Rusisë

14:55 | 15/01/202014:550

Kryeministri i Rusisë Medvedev ka dhënë dorëheqjen pak më parë.

Bashkë me Medvedev kanë dhënë dorëheqjen edhe ministrat e tij duke bërë që Presidenti Putin të komandojë ministra të tjerë deri në zgjedhjen enjë qeverie tjetër, raporton abcnews.al.

Mediat ruse raportojnë se vendimi i Medvedev erdhi pas takimit me Putinin, ndërsa nuk dihen arsyet e këtij veprimi tyë beftë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono