Dëmtohet Endri Çekiçi, Mavraj s’di të fitojë

15:42 | 01/12/201915:420

Mërgim Mavraj nuk ia ka dalë të ndihmojë skuadrën e tij, Greuther Furth, në ndeshjen kundër Heidenheim. Ekipi i mbrojtësit të kombëtares shqiptare është mundur nga një gol i pësuar në një goditjeje këndi.

Mavraj ishte aty pranë, por e kishte të pamundur ta ndalte lojtarin kundërshtar, Kleindienst, i cili me kokë e dërgoi topin në rrjetë.  Greuther Furth e kishin mundësinë të shënonin të parët, por Wittek nga pika e bardhë e penalltisë goditi shtyllën.

ENDRI ÇEKIÇI – Mesfushori me tipare sulmuese ishte titullar si zakonisht me Olimpija Ljubjana. Skuadra e tij mposhti ekipin e Bravo, me rezultatin 1-2, dhe u shpall kampione dimri. Çekiçi fatkeqësisht e mbylli ndeshjen para kohë. Në minutën e 21-të ai u zëvendësua, pasi u dëmtua dhe nuk mund të vazhdonte lojën. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono