Dalin pamjet e aksidentit spektakolar ku humbi jetën një 53-vjeçar në Slloveni

15:15 | 14/11/201915:150

Kompania sllovene e autostradave Dars ka publikuar pamjet e një aksidenti të rëndë automobilistik. Në pamje shihet vetura e cila godet kamionin duke e nxjerrë nga rruga.

Për pasojë ka gjetur vdekjen shoferi i kamionit, 53-vjeçari hungarez.

Kamioni, së bashku me shoferin, pas përplasjes ka rënë në një humnerë rreth 20 metra thellësi, raporton Nezavisne Novine.

Mësohet se shoferi i makinës së pasagjerëve Opel Corsa u përplas me kamionin për shkak të një shpejtësie së pa kontrolluar, por vet ai nuk ka pësuar ndonjë lëndim.

Kompania sllovene e autostradave Dars i publikoi këto pamje si një paralajmërim për drejtuesit që nga pakujdesia gjatë drejtimit të mjetit sjell pasoja fatale./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono